1. Anasayfa
 2. SGK

Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış Ne Demek?

SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek, gelen evrak beklemede ne demek, evrak kapandı ne demek, emeklilik servisi ne demek? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


12
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi genellikle insanlar tarafından oldukça merak edilir. Bu yazımızda, gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesinin ne anlama geldiğini sizler için araştırdık.

SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek?

“Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış” ifadesi SGK ile olan yazışmalar da gelen evrakların işleme alınmadan dosyaya konulan evrakın dosyadan çıkarıldığını ifade eder. Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi evrakın reddedildiği, geri çekildiği anlamı yada kurum tarafından incelenmek için bekleyen bir evrak olarak da ifade edilebilir.

gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek
gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek

Bu sayede gelen evrak dosyası, sadece aktif olarak işlem gören evrakları içerir ve dosyanın daha düzenli ve erişilebilir olmasına yardımcı olur.

Gelen evrak beklemede ne demek?

“SGK Gelen evrak beklemede” ifadesi kişinin SGK ile ilgili bir işlem yapmak için evrak teslim ettiğinde, evrakın henüz işleme alınmadığını ve beklemede olduğunu ifade eder. Bu durumda, evrakın işleme alınması için bir süre daha beklemek gerekebilir.

Evrak kapandı ne demek?

“SGK evrak kapandı” ifadesi, bir kişinin SGK ile ilgili bir işlem yapmak için teslim ettiği evrakın işlemin tamamlanması ve dosyanın kapatılması anlamına gelir.

Bu durumda, evrakın SGK tarafından incelendiği, karara bağlandığı ve işlemin tamamlandığı anlaşılır. Dosyanın kapatılmasıyla birlikte, işlem tamamlandığından dolayı artık evrakla ilgili işlem yapılamaz ve yeni bir işlem başlatmak istendiğinde ayrı bir evrak teslim etmek gerekebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Emeklilik DYS Evrak Takibi ve Sorgulama

Emeklilik servisi ne demek?

SGK emeklilik servisi, ülkemizde tüm çalışanların sosyal güvenlik haklarına yönelik hizmetler sunar. Ayrıca bu hizmetler kendi içerisinde yer alan (1,2,3,4) servisleri bulunmaktadır. Bu servisler emeklilik işlemlerini yöneten birimleri ifade eder.

Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek? Konumuz ile alakalı merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 2
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 2
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 1
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili

Yorumlar (12)

 1. 20 Temmuz 2023

  Merhaba Annem 4/A sigortalı İşe girişi 07/09/1999 toplam günü 2057 %75 2 yıl süreli Engelli raporu aldı malulen emeklilik için başvurduk İZMİR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİnde şuan GELEN EVRAK DOSYASİNA KALDIRILDI yazıyor Emekli olabilir mi sizce

 2. 20 Mayıs 2023

  Hocam mrblar 2006 ssk girisliyim 4650 prim gunum var 2023 5.ayda /46 suresiz rapor aldim 3 hastaliktan nezaman hangi katagoriden emekli olabilirim engellimi malulmu hangisinin maasi yuksek nekadar tesekkurler

  • Sigorta kolunuzu ve tam işe girişinizi belirtmemişsiniz. Eğer ki 4A’lı iseniz Ekim 2008 öncesi olduğunuz için vergi indirim ile emekli olma şansınız var tabi ki diğer şartları sağlarsanız.

   • 20 Mayıs 2023

    19.08.2006 4a vergi indiriminden nasil yani hocam 09.02.2004 dende ciraklik girisim var detylandirabikirmisiniz hocam bana bi yol gosterirseiz sevinieim

    • 4A sigorta kolunda iseniz engelli vergi indirimi ile emekli olabilirsiniz. Tam işe giriş tarihiniz engel oranınız ve toplam prim gününüz nedir?

    • 20 Mayıs 2023

     19.08.2006 4A 4651 prim gunu
     100/46 engel orani hocam napmam gerekiyo nasil bir yol izlemem gerekiyo suan calismiyorum sigortam yok bilginiz olsun

    • Engelli emeklilik şartlarınız 20 yıl sigortalılık süresi 4400 prim günü. Kalan süreniz 3 Yıl 3 Ay sigortalılık süresi251 gün önce prim gününüzü doldurmuşsunuz. Bu şartları sağlarsanız engelli vergi indirimi ile emeklilik şansınız olabilir.

    • 20 Mayıs 2023

     HocAm vergi indirimden nasil emekli olucam nezaman olurum bide vergi indirimi diyoaunuz ya naail bi yol izlemem gerekiyo

    • Öncelikle bağlı olduğunuz il/ilçe vergi dairesine giderek vergi indirimine başvuruyorsunuz. Raporunuz Ankara Merkez Hakem Kuruluna gidiyor. Eğer raporunuz onaylanırsa ve diğer şartları sağlarsanız emeklilik başvurusu yapıyorsunuz. Ek Not : Ankara oranı düşürebilir, yükseltebilir bilginiz olsun.

Bir yanıt yazın