1. Anasayfa
 2. Engelli

İŞKUR Engelli İş İlanları 2023

Engelli iş ilanları nelerdir, İŞKUR iş ilanlarını nasıl görebilirim, İŞKUR engelli iş ilanları nelerdir, engelli kadrosu iş ilanları nelerdir, İŞKUR üzerinden engelli iş ilanları takip edilerek başvuru yapabilirsiniz.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Engelli kadrosunda istihdam etmek için, özel sektör ve kamu her yıl yeni kadrolar açmaktadır. Engelli iş ilanları şirketlerin belirlemiş olduğu sayılar ile engelli kadroları açılır. İŞKUR üzerinden engelli iş ilanları takip edilerek başvuru yapılmaktadır.

İŞKUR nedir?

Ülkemizde istihdamın geliştirilmesi, yaygınlaşması, korunması ve işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş kamu kuruluşudur. 

İŞKUR hizmetleri incelemek gerekirse;

 • Girişimcilik Programları
 • Engelli İstihdamı 
 • İş ve Meslek Danışmanlığı
 • Çalışma İlişkileri
 • Çalışma Ödenekleri
 • İşsizlik Ödenekleri
 • İş Gücü Yetiştirme Kursları
 • İş Kaybı Tazminatı
 • İş Gücü Piyasası

gibi hizmetler sunmaktadır.

işkur engelli iş ilanları
işkur engelli iş ilanları

İŞKUR engelli iş ilanları

İŞKUR resmi internet sitesindeki “İş Arayanlar” bölümünden, şehir ve meslek gruplarına göre iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. İŞKUR sistemi üzerinde, engelli iş ilanları yer almaktadır.  Engelli iş ilanları engellilik durumu ve iş gücünüze göre listelenir.

Engelli iş ilanlarını görüntülemek için İŞKUR sistemine giriş yaparak iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Özgeçmişiniz ve bilgilerinizin güncel olması önemli olmakla beraber, kurum tarafından özgeçmiş olumlu değerlendirilirse size güncel iletişim bilgilerinden ulaşmaktadırlar.

İŞKUR iş ilanlarını nasıl görebilirim?

İŞKUR giriş kaydınızı tamamladıktan sonra “esube.iskur.gov.tr” bağlantısına giriş yaparak açık iş ilanlarını görebilir, uygun olanları seçebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise arama yapmadan önce “Açık İş İlanları” sayfasından arama yapmanız gereklidir.

1) İŞKUR sayfasına “https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx” ilan arama kısmına giriş yapılır.

2) Açılan iş ilanı arama ekranında sağ tarafta yer alan “Engelli” kutusu işaretlenir.

işkur iş ilanı arama ekranı
işkur iş ilanı arama ekranı

3) Ara butonu tıklanarak tüm işkur engelli iş ilanları listelenir.

işkur iş ilanı sonuç ekranı
işkur iş ilanı sonuç ekranı
Güncel İŞKUR Engelli İş İlanları

İŞKUR girişi nasıl yapılır?

İş arayan engelli, engelsiz vatandaşlarımız için işkur üzerinden iş ilanları listelenmektedir. İş ilanlarına başvuru yapmak için İŞKUR kurumuna üye olunması gereklidir. Kuruma kayıt olmak için E-devlet sistemi üzerinden işkur kaydı oluşturabilir yada ilinizde bulunan işkur kurumuna giderek işkur kaydınızı oluşturabilirsiniz.

iskur engelli is girisi
işkur

Kaydınızı oluşturduktan sonra İŞKUR sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifre ile giriş yaparak iş ilanları listeleme sayfasından; bulunduğunuz il, ilçe, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü, engellik durumu vb seçenekleri seçerek kendinize uygun iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.
İş ilanlarına başvuru yapmak için, öncesinde mutlaka özgeçmişinizi eksiksiz doldurmanız oldukça önemlidir. Özgeçmişinizi eksiksiz ve doğru tamamladığınızda iş ilanı veren kurumlar tarafından değerlendirilmektedir.

İŞKUR iş ilanları nelerdir?

İŞKUR girişinizi yaptıktan sonra iş ilanı arama kısmından il ve ilçenizde bulunan iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.  Size uygun ilanı inceleyebilir, başvurabilirsiniz.  

Engelli kadrosu iş ilanları nelerdir?

Kamu ve özel sektörler tarafından her yıl engelli kadrosu iş ilanları açılmaktadır. Bu ilanlar devletin sunduğu tarihler ve firmaların belirttiği rakamlar ile ortaya çıkar. Engelli kadrosu iş ilanlarına başvuru yapmak için iş ilanlarını takip etmeniz gereklidir.

4857 sayılı İş Kanununun işverenlere getirdiği çalıştırma yükümlülüklerinden bir tanesi de engelli çalıştırma zorunluluğudur. 50 ve daha fazla işçi çalıştıran özel sektör işverenleri çalışanlarının % 3’ü oranında engelli kişileri istihdam etmek zorundadır.

1Beden İşçisiSatış Temsilcisi/Plasiyerİş Makineleri Yağcısı
2Temizlik PersoneliAşçıİnsan Kaynakları Uzmanı
3Bilgisayar MühendisiAmbar/Depo GörevlisiDokuma Makineci
4Çağrı MerkeziYazılım MühendisiFırıncı
5Reyon GörevlisiPlastik Mamulleri Montaj İşçisiTeknik Servis Elemanı
6Konfeksiyon İşçisiMakine MühendisiTerzi
7AmbalajcıMakine TeknikeriVeri Giriş Elemanı
8GarsonTeknik RessamKasiyer
9Kat Hizmetleri görevlisiÖn MuhasebeciBulaşıkçı
10Müşteri TemsilcisiŞoförSekreter
11Büro İşçisiMuhasebeciSevkiyat Sorumlusu
12ÇaycıDanışma MemuruGenel Alan Temizlikçisi
13Paketleme İşçisiGüvenlik GörevlisiTurizm ve Otelcilik Elemanı
14Satış ElemanıE-Ticaret ElemanıKomi
15Elektrik Teknikeri
işkur engelli iş ilanları

Engelli eleman arayan kamu kurumları ve firmaları sizin için araştırdık. Dilerseniz sizlerde İŞKUR sistemine giriş yaparak engelli iş ilanlarını listeleyebilir ve başvurabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız tablo üst kısımda yer almaktadır.

İŞKUR engelli iş ilanları konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları alt bölümde yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

İTÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nden mezun olan üniversite tezini "fiziksel engellilerin yaşadıkları sorunlar" konulu araştırma yazısı hazırlamıştır. STK ve kuruluşların gönüllü etkinliklerine katılmış ve erişilebilirlik ve engellilik konularında eğitimler almıştır.

Yazarın Profili