1. Ana Sayfa
  2. Engelli

İŞKUR Engelli İş İlanları 2022

Engelli iş ilanları nelerdir, İŞKUR iş ilanlarını nasıl görebilirim, İŞKUR engelli iş ilanları nelerdir, engelli kadrosu iş ilanları nelerdir, İŞKUR üzerinden engelli iş ilanları takip edilerek başvuru yapabilirsiniz.


0

Engelli kadrosunda istihdam etmek için, özel sektör ve kamu her yıl yeni kadrolar açmaktadır. Engelli iş ilanları şirketlerin belirlemiş olduğu sayılar ile engelli kadroları açılır. İŞKUR üzerinden engelli iş ilanları takip edilerek başvuru yapılmaktadır.

İŞKUR nedir?

Ülkemizde istihdamın geliştirilmesi, yaygınlaşması, korunması ve işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş kamu kuruluşudur. 

İŞKUR hizmetleri incelemek gerekirse;

  • Girişimcilik Programları
  • Engelli İstihdamı 
  • İş ve Meslek Danışmanlığı
  • Çalışma İlişkileri
  • Çalışma Ödenekleri
  • İşsizlik Ödenekleri
  • İş Gücü Yetiştirme Kursları
  • İş Kaybı Tazminatı
  • İş Gücü Piyasası

gibi hizmetler sunmaktadır.

İŞKUR girişi nasıl yapılır?

İş arayan engelli, engelsiz vatandaşlarımız için işkur üzerinden iş ilanları listelenmektedir. İş ilanlarına başvuru yapmak için İŞKUR kurumuna üye olunması gereklidir. Kuruma kayıt olmak için E-devlet sistemi üzerinden işkur kaydı oluşturabilir yada ilinizde bulunan işkur kurumuna giderek işkur kaydınızı oluşturabilirsiniz.

işkur

Kaydınızı oluşturduktan sonra işkur sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifre ile giriş yaparak iş ilanları listeleme sayfasından; bulunduğunuz il, ilçe, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü, engellik durumu vb seçenekleri seçerek kendinize uygun iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.
İş ilanlarına başvuru yapmak için, öncesinde mutlaka özgeçmişinizi eksiksiz doldurmanız oldukça önemlidir. Özgeçmişinizi eksiksiz ve doğru tamamladığınızda iş ilanı veren kurumlar tarafından değerlendirilmektedir.

İŞKUR iş ilanlarını nasıl görebilirim?

İŞKUR giriş kaydınızı tamamladıktan sonra “esube.iskur.gov.tr” bağlantısına giriş yaparak açık iş ilanlarını görebilir, uygun olanları seçebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise arama yapmadan önce “Açık İş İlanları” sayfasından arama yapmanız gereklidir.

İŞKUR iş ilanları nelerdir?

İŞKUR girişinizi yaptıktan sonra iş ilanı arama kısmından il ve ilçenizde bulunan iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.  Size uygun ilanı inceleyebilir, başvurabilirsiniz.  

Engelli İŞKUR iş ilanları nelerdir ?

İŞKUR sistemi üzerinde, engelli iş ilanları yer almaktadır.  Engelli iş ilanları engellilik durumu ve iş gücünüze göre listelenir. Engelli iş ilanlarını görüntülemek için İŞKUR sistemine giriş yaparak iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Özgeçmişiniz ve bilgilerinizin güncel olması önemli olmakla beraber, kurum tarafından özgeçmiş olumlu değerlendirilirse size güncel iletişim bilgilerinden ulaşmaktadırlar.

Engelli kadrosu iş ilanları nelerdir?

Kamu ve özel sektörler tarafından her yıl engelli kadrosu iş ilanları açılmaktadır. Bu ilanlar devletin sunduğu tarihler ve firmaların belirttiği rakamlar ile ortaya çıkar. Engelli kadrosu iş ilanlarına başvuru yapmak için iş ilanlarını takip etmeniz gereklidir.

4857 sayılı İş Kanununun işverenlere getirdiği çalıştırma yükümlülüklerinden bir tanesi de engelli çalıştırma zorunluluğudur. 50 ve daha fazla işçi çalıştıran özel sektör işverenleri çalışanlarının % 3’ü oranında engelli kişileri istihdam etmek zorundadır.

Engelli eleman arayan kamu kurumları ve firmaları sizin için araştırdık. Dilerseniz sizlerde İŞKUR sistemine giriş yaparak engelli iş ilanlarını listeleyebilir ve başvurabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız tablo alt kısımda yer almaktadır.

1Beden İşçisiSatış Temsilcisi/Plasiyerİş Makineleri Yağcısı
2Temizlik PersoneliAşçıİnsan Kaynakları Uzmanı
3Bilgisayar MühendisiAmbar/Depo GörevlisiDokuma Makineci
4Çağrı MerkeziYazılım MühendisiFırıncı
5Reyon GörevlisiPlastik Mamulleri Montaj İşçisiTeknik Servis Elemanı
6Konfeksiyon İşçisiMakine MühendisiTerzi
7AmbalajcıMakine TeknikeriVeri Giriş Elemanı
8GarsonTeknik RessamKasiyer
9Kat Hizmetleri görevlisiÖn MuhasebeciBulaşıkçı
10Müşteri TemsilcisiŞoförSekreter
11Büro İşçisiMuhasebeciSevkiyat Sorumlusu
12ÇaycıDanışma MemuruGenel Alan Temizlikçisi
13Paketleme İşçisiGüvenlik GörevlisiTurizm ve Otelcilik Elemanı
14Satış ElemanıE-Ticaret ElemanıKomi
15Elektrik Teknikeri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

En geniş bilgi paylaşımı ve sosyal farkındalık etkinlikleri ile engelli hedef kitlesine, engellilik konuları ile ilgili bilgiler veren sosyal sorumluluk projesidir.

Yorum Yap