1. Anasayfa
 2. Engelli

Passolig Engelli Maç Bileti Nasıl Alınır?

Passolig engelli maç bileti nasıl alınır, engelliler maça nasıl girer, beşiktaş engelli maç bileti nasıl alınır, galatasaray engelli maç bileti nasıl alınır, fenerbahçe engelli maç bileti nasıl alınır sizler için araştırdık.


20
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Passolig engelli bileti, engelli taraftar için oluşturulan ve belli bir bilet kontenjanı olan bilet türüdür. Engelli kişiler için ayrılan engelli maç biletleri kotası her futbol kulübü için farklılık gösterebilir.

Passolig kart nedir?

Passolig kart, çevrimiçi işlemlere güvenlik ve koruma sağlayan bir dijital kimlik sistemidir. Futbol maçlarına gitmek isteyen kulüp taraftarlarının sahip olması gereken elektronik karttır.

Passolig kartı olmadan maça girilebilir mi?

Passolig kart kaydınızın olmaması durumunda maç stadyumuna giriş yapamazsınız. Fakat passolig kartınız var fakat bir yerde unutmanız durumunda PASSO MOBİL uygulamasını telefonunuza kurarak “cep telefonu ile maça giriş” özelliğini aktif etmelisiniz. Bu işlem sonrası tek girişlik PASS CARD alarak maça giriş sağlayabilirsiniz.

Engelliler maça nasıl girer 2022?

Engelli kişi engelli maç bileti almak için öncelikle passolig kart, engelli kimlik kartı ile beraber T.C. kimlik kartını hazır etmelidir. Birçok futbol kulübü online olarak engelli futbol bileti için başvuru kabul etmektedir.

İlgi duyduğunuz maç için, bilet almak istemeniz durumunda en iyi seçenek bilet satış şubesinden başvuru yapmanız olacaktır. Maç öncesi biletler satışa çıkarıldığı zaman, engelli kişiler için ayrılan kontenjandan bilet almanız daha kolay olacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engelli Hakları Bilgi Rehberi 2024

Engelli passolig kontenjanı havuzunda yer olması halinde, stadyum içerisinde belirtilen bir koltuk için sizin adınıza passolig kartınıza bilet rezervesi yapılacaktır.

Passolig engelli E-Bilet nasıl alınır?

Passolig online e-bilet almak isteyen engelli kişiler, futbol kulüplerinin web sayfalarında yer alan adımları yerine getirerek, passolig kartlarına bilet rezervesi yaptırabilir. Bilet hakkında detaylı bilgiler bilet alınmak istenen kulübün resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Beşiktaş engelli maç bileti nasıl alınır?

Beşiktaş futbol maçları için engelli bileti almak için Beşiktaş Futbol kulübü web sayfasında yer alan engelli bilet talep formunu doldurmalısınız.

Beşiktaş Engelli Maç Bileti Başvurusu

Fenerbahçe engelli maç bileti nasıl alınır?

Fenerbahçe futbol maçları için engelli bileti almak için Fenerbahçe Futbol kulübü web sayfasında yer alan engelli bilet talep formunu doldurmalısınız.

Fenerbahçe Engelli Maç Bileti Başvurusu

Galatasaray engelli maç bileti nasıl alınır?

Galatasaray futbol maçları için engelli bileti almak için Galatasaray Futbol kulübü web sayfasında yer alan engelli bilet talep formunu doldurmalısınız.

Galatasaray Engelli Maç Bileti Başvurusu

Trabzonspor engelli maç bileti nasıl alınır?

Trabzonspor futbol maçları için engelli bileti almak için Trabzonspor Futbol kulübü web sayfasında yer alan ilgili adımları takip etmelisiniz.

Trabzonspor Engelli Maç Bileti Başvurusu

Diğer futbol müsabakalarından engelli maç bileti almak için lütfen kulüplerin resmi internet sitelerinde yer alan yönergeleri dikkate alarak başvuru yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 26
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  g_zel
  Güzel
 • 7
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 2
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 8
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 4
  _zg_n
  Üzgün

Tekerlekli sandalye kullanıcısı olmam hayatı ilginç kılıyor ama geri alınamaz değil. Engelimi aşmaya çalışmıyorum, onunla çalışmayı tercih ediyorum. Erhan Pamuk, Engellilikle mücadele, erişilebilirliği teşvik etme gibi alanlar da mücadele veren bir kişidir ve birçok etkinlik panelde yer almıştır.

Yazarın Profili

Yorumlar (20)

 1. 9 Şubat 2024

  Arkadaslar maça gidenler varsa engelli ben engellı forum dolduruyorum ama nerde ve nasıl takıp edecegım onu bır turlu bulamıyorum kura çıkıyorda ben bulamıyorum onu nasıl takıp edecegım bılgısı olanlar yardımcı olursa sevınırım

 2. 26 Nisan 2023

  Merhaba abiler arkadaşlar bende engelli maç bileti için form doldurdum ne kadar sürede sonuçlanır bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

 3. 31 Ocak 2023

  Merhaba. Haftaya gs ts maçına engelli yanında refakatçi olarak girmek istiyorum. Siteden form doldurup kendimi refakatçı yazacağım. fakat benim ts pasoligim var.deplasman yasağı bulunmuyor fakat ts pasoligim var diye girememezlik olur mu?

 4. 24 Ekim 2022

  Merhabalar bir sorum olacaktı. Kuzenim Galatasaraylı engelli kontenjanından maçlara gidiyor yanında refakatçi götürebiliyor. Ben Beşiktaşlıyım beni Galatasaray maçına götürebilir mi?

 5. 6 Ekim 2022

  Engellilere daha çok kontenjan açılmasını istiyorum kontenjan çok az bilet tükeniyo yarın gidemezse çok üzülecek daha çok kontenjan olsa engelleri alacaklar tekerlekli sandalyede her maça bunlara ücretsiz olsa daha güzel olur

 6. Engelli refakatçisi için bilet ücreti varmıdır? Engeeli vatandaş ile birlikte ücretsiz indir?

 7. 7 Ağustos 2022

  Passolig kart zorunlu mu?

  • Stat girişlerinde passolig kartı zorunludur. Passolig kartınıza engelli biletiniz yüklenir ve passolig kartı ile maç girişlerinde turnikeden geçilir.

   • 18 Ağustos 2023

    iyi günler ben beşiktaş maçı için engelli bileti başvurusu yaptım fakat passolig kartı sürem geçmiş. Süreç nasıl işliyor bana bilet çıkıp çıkmadığını nerden öğrenebilirim. sonrasında e bilet süremi uzatayım. Onun ücretide 230 lira olmuş.

    • Bilet çıkarsa passolig kartınıza yüklenir. Passolig kart süresi bittiği için bilet çıkması durumda dahi yüklenmez. (bilgi@bjk.com.tr mail atarak ya da +90 (212) 948 1903) arayarak bilgi alabilirsiniz.

 8. Merhaba birşey soracağım. Engelli bileti alıp normal tribüne çıkabiliyor muyuz?

 9. Engelliler için passolig indirimi olduğunu bilmiyordum. 2022 yılında açıklanmış genel bir indirim söz konusu mu? yoksa bunu sadece kulüpler mi yapıyor? Engelli futbol maçı indirimi… güzel bir düşünce.

Bir yanıt yazın