1. Anasayfa
 2. Sosyal Yardımlar

SED Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi Ne Demek?

SED nedir, SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek, SED kimlere verilir, Sosyal inceleme nedir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

SED başvurusu yapan kişilerin bazı durumlarda SED kapsamında olmadığı değerlendirilebilir. Bu yazımızda, SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek sizler için araştırdık.

SED nedir?

Sosyal Ekonomik Destek (SED), maddi açıdan zor durumda olan çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan bireylere devlet tarafından sunulan bir yardım hizmetidir. Bu hizmet, ihtiyaç sahibi bireylere çocukların bakımı ve desteklenmesi, temel ihtiyaçları karşılamak için maddi destek sağlamaktadır.

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek
SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek?

SED kapsamında olmadığınız değerlendirildi” ifadesi, başvuru sahibinin belirlenen kriterlere uygun olmadığı ya da başvuru sırasında sunulan belgelerin eksik olduğu durumda kullanılır. Bu durumda, başvuru sahibi SED kapsamında yardım alamayacağı bilgisi verilir. Bu durumda, başvuru sahibinin SED kapsamında yardım başvurusunun olumsuz olduğu anlamına gelir.

SED hizmetleri, ihtiyaç sahibi kişilere sosyal yardım sağlamak amacıyla sunulur. Ancak, bazı durumlarda başvuru sahipleri SED kapsamında değerlendirilmezler.

thumbnail
Önerilen Yazı
SED Yardımı Bilgi Rehberi 2024

SED kimlere verilir?

Sosyal Ekonomik Destek (SED) programı, ihtiyaç sahibi olanlara verilen bir yardım programıdır.

 • Bakım tedbiri kararı olan ve sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ailesi ve yakınları yanına verilerek bakılacak çocuklar,
 • Maddi gücü olmayan ve ekonomik yoksunluk sebebiyle ailesi ve yakınları yanına verilerek bakılacak çocuklar,
 • Meslek eğitimi almış fakat iş sahibi olamamış muhtaç durumdaki gençler,
 • Afet, yangın ve sel gibi durumlarda çocuğuna bakamayacak durumdaki kişiler.

SED programları maddi destek, sağlık, barınma ve eğitim gibi temel ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir.

Sosyal inceleme nedir?

Sosyal inceleme bir kişi veya bir ailenin sosyal durumunu, ihtiyaçlarını ve sorunlarını anlamak amacıyla yapılan bir değerlendirme sürecidir. Bu süreçte, sosyal inceleme uzmanları kişinin yaşam koşullarını, aile geçmişini, gelir düzeyini, sağlık durumunu, eğitim seviyesini, çalışma koşullarını dikkate alarak sosyal durumlarını değerlendirirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili