1. Anasayfa
 2. Diğer

Aile Hekimi Kaç Gün Rapor Verebilir 2023?

Aile hekimi kaç gün rapor verebilir, aile hekimi en fazla kaç gün rapor verebilir, aile hekimi tek seferde kaç gün rapor verebilir? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Bu yazımızda sizlere aile hekimi kaç gün rapor verebilir? sorusunu açıklığa kavuşturacağız. Konunun ayrıntılarını sizler için detaylıca araştırdık.

Aile hekimi kaç gün rapor verebilir?

Aile hekimleri, hastalarına herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle rapor verebilirler. Ancak, raporun kaç gün olacağı, hastalığın türüne, şiddetine ve tedavi süresine bağlı olarak değişebilir.

aile hekimi kaç gün rapor verebilir
aile hekimi kaç gün rapor verebilir

Genel olarak, aile hekimleri en fazla 10 gün rapor verebilirler. Ancak, 10 gün rapor süresi bittiğinde hastanın mevcut durumu dikkate alınarak 10 gün daha uzatılabilir. Bu durumda aile hekimi toplamda 20 güne kadar kişinin durumuna göre rapor yazabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri (Açılış-Kapanış) 2023?

Aile hekimi en fazla kaç gün rapor verebilir?

Sosyal işlemleri yönetmeliği kapsamında yer alan madde 39 / 2 numaralı kısımda bu durum şu şekilde açıklanmıştır.

Ayaktan tedavilerde sigortalıya tek hekim raporu ile bir defada en çok 10 gün istirahat verilebilir. İstirahat sonrasında kontrol muayenesi raporda belirtilmiş ise toplam süre yirmi günü geçmemek kaydı ile istirahat uzatılabilir. Yirmi günü aşan istirahat raporları sağlık kurulunca verilir.

Daha uzun süreli raporlar için ise uzman hekimlerin muayene etmesi gereklidir. Bu nedenle, aile hekiminize hastalığınızla ilgili ne kadar süreli rapor alabileceğinizi sormanız önerilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Aile Hekimi Randevu Sistemi Nedir?

Aile hekimi tek seferde kaç gün rapor verebilir?

Aile hekimi, bir hastanın tedavisi sırasında tek seferde maksimum 10 gün rapor verebilir. Ancak, hastanın tedavisi için verilen raporların toplam süresi, bir yıl içinde 40 günü geçemez.

Hastanın belirli bir süre dinlenmesi gerektiği durumlarda, aile hekimleri 10 günden daha az şekilde günlük raporlar da verebilirler.

Aile hekimi kaç gün rapor verebilir? Konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Engellilik alanında araştırmalar yapan, araştırmacı kimliği ile kişi ve kuruluşlara örnek olmaya çalışan, engelli hedef kitlesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları ve gelişmeleri doğrudan en hızlı şekilde aktarmaya çalışan blog yazarı ve engelli bir kişidir. Engelli hakları, erişilebilirlik, SGK ve ilgili mevzuatlar konularında bağımsız danışmanım.

Yazarın Profili