1. Anasayfa
 2. Diğer

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Oldu 2024

Emekli bayram ikramiyesi nedir, emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, emekli bayram ikramiyesi kimler alabilir, engelliler bayram ikramiyesi alacak mı? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekli olan vatandaşlara verilen bir ödemedir. Her yıl bu ödemenin ne zaman yatırılacağı merak edilmektedir. Bu yazımızda, emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu ve ne zaman yatırılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Emekli bayram ikramiyesi nedir?

Emekli bayram ikramiyesi, ülkemizde emekli olan vatandaşlara verilen bir ödemedir. Bu ödeme, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilir. Emekli bayram ikramiye ödemesi, emeklilik maaşının yanında verilen bir ödemedir.

emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu
emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Sorusuna cevap vermek gerekirsek emekli olan kişiler için Ramazan Bayramı ikramiyesi 3.000 TL, Kurban Bayramı ikramiyesi 3.000 TL’dir.

DönemBayramTutar
2024Ramazan Bayramı3.000 TL
2024Kurban Bayramı3.000 TL
emekli bayram ikramiye ödemesi ne kadar

Emekli bayram ikramiye ödemesi 7143 sayılı kanun “Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun” kapsamında MADDE 23- 5510 sayılı Kanuna ek madde olarak belirtilmiştir.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiye ödemeleri, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’ndan önce yatırılır. Ancak, ödemenin hangi tarihte yatırılacağı belirli bir tarihte açıklanmaz. Bu nedenle, emekli olan vatandaşlar, ödemenin ne zaman yatırılacağını merak ederler. Emekli bayram ikramiye ödeme tarihi netleştiğinde konumuz güncellenecektir.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatırılacak?

Emekli Ramazan Bayramı ikramiyesi nisan ayı sonuna doğru ödemenin yapılması beklenirken, yeni emekli vatandaşlar ve EYT kapsamında emekliler ilk bayram ikramiyelerini alacaklar.

Emekli kişilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre sırası ile ödemeler hesaplarına yatırılacak, bayram gelmeden tüm bayram ikramiye ödemeleri tamamlanmış olacaktır.

Emekli bayram ikramiyesi kimler alabilir?

Emekli ikramiyesinden faydalanacak kişiler şu şekildedir;

 • Emekli Aylığı
 • Malullük Aylığı
 • Yaşlılık Aylığı
 • Ölüm Aylığı
 • Vazife Malullüğü Aylığı
 • Sürekli İş Göremezlik Geliri
 • Ölüm Geliri

yararlanır. Ayrıca kurumdan maaş alan; Gaziler, güvenlik korucuları, şehit yakınları, terörden zarar görmüş kişiler ve bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiye alır.

EYT’liler bayram ikramiyesi alacak mı?

EYT kapsamında emekli olan tüm emekli kişiler Ramazan Bayramı öncesi Nisan ayında emekli bayram ikramiye ödemesi alacaktır.

Engelliler bayram ikramiyesi alacak mı?

Engellilere bayram ikramiyesi verilmesi hakkında maalesef resmi kurumlardan net bir açıklama yoktur. Bu soru hakkında detaylı bilgi için diğer önerilen konumuzu inceleyebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Engellilere Bayram İkramiyesi Var mı 2024
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 9
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 1
  _zg_n
  Üzgün

Üniversite mezunu, evli ve bir çocuk babasıyım. Engellilik gündemi, engelli haberleri, engelli teknolojileri konularında araştırmalar yapmaktayım. Boş vakitlerimde engelli kişileri bilgilendirmek için yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili