1. Anasayfa
 2. Diğer

Tescil Tarihi Ne Demek? (SGK – Araç – Nüfus)

Tescil tarihi ne demek, SGK tescil tarihi ne demek, araç tescil tarihi ne demek, araç tescil ne demek, nüfus tescil tarihi ne demek? Tüm detayları ile yazımızın devamında.


0
Whatsapp Kanalı - Masaüstü

Tescil tarihi terimi karşımıza Nüfus, Araç ve SGK belgelerimizde karşımıza çıkmaktadır. Herkesin sıkça karşılaştığı tescil tarihi ne demek? Sizler için detaylıca araştırdık.

Tescil tarihi ne demek?

Tescil tarihi, herhangi bir varlığın veya belgenin resmi olarak kaydedildiği ve belgelendirildiği kesin tarihi gösterir. Tescil tarihi, hukuki bir geçerlilik sağlar ve ilgili varlığın veya belgenin resmi statüsünü belirlemek için önemli bir referans noktasıdır.

tescil tarihi ne demek
tescil tarihi ne demek

SGK tescil tarihi ne demek?

SGK Tescil tarihi, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan kişinin sigorta kolu olarak “4A, 4B ve 4C” olmak ve kişinin iş koluna göre kaydedildiği tarihi ifade eder. Bu tarih, kişinin hangi sigorta koluna giriş yaptığı kayıt tarihidir ve kişinin hangi sigorta koluna dahil olduğunu belirler.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ampute Ne Demek? (Ampütasyon)

Araç tescil tarihi ne demek?

Araç tescil tarihi, bir aracın trafiğe çıktığı resmi kayıt tarihini ifade eder. Araç tescil tarihi, aracın üretim sürecinin tamamlandıktan sonra trafiğe çıktığı tarihi gösterir.

Araç tescil ne demek?

Araç tescil belgesi, bir aracın resmi olarak kaydedildiğini ve yasal olarak trafiğe çıkmasına izin verildiğini belirten önemli bir belgedir. Araçların resmiyetine göre trafiğe çıkabilmesi için bu tescil belgesine sahip olması gerekmektedir. Tescil belgesi olmayan araçların ise trafiğe çıkması yasal olarak mümkün değildir.

Ruhsatta tescil tarihi ne demek?

Ruhsatta tescil tarihi, bir aracın ruhsatına kaydedildiği ve resmi olarak tescil edildiği tarihi ifade eder. Bu tarih, aracın resmi olarak trafiğe çıktığı ve sahibi tarafından kullanılmaya başlandığı tarihi gösterir.

tescil tarihi
tescil tarihi

Nüfus tescil tarihi ne demek?

Nüfus tescil tarihi, bir bireyin doğum tarihi ve diğer kimlik bilgileriyle resmi olarak kaydedildiği tarihi ifade eder. Bu tarih, kişinin nüfus kaydının oluşturulduğu ve resmi olarak tescil edildiği tarihi gösterir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Referans Dışı Ne Demek (Tahlil Sonuçları) 

Tescil tarihi nedir? Konumuz hakkında merak ettiğiniz soruları alt kısımda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Blog yazma ve sosyal medya içerikleri üretme konusunda son derece yetenekli ve genellikle kişisel gelişim, gündem ve yaşam tarzı gibi konuları ele alan blog yazıları yayımlamaktadır.

Yazarın Profili