Esmer Burak - İstanbul - %73 bipolar ruhsal ve duygusal engelliyim maddi destek ihtiyacım varİrfan Önal - İstanbul - %42 engelli bir kişiyim, iş arıyorum ihtiyacım var.Mustafa, Kakender - İstanbul - %77 ağır engelli bir bireyim, ayni yada nakdi yardıma ihtiyacım var, desteklerinizi bekliyorum.Zehra kaya - Adana - Yüzde 48 engelliyim bebeğim doğacak 1 ay sonra bebeğim için her türlü yardıma ihtiyacım vardır lütfen yardımcı olunSerhat Can Bozdağ - Şanlıurfa - %59 engelliyim yürümekte zorlaniyorum yürürken aksiyorum bir elektrikli motorlu bisiklet istiyorum.

Biz Olmadan, Bizim için Asla!

Engellilik Kültürünü Keşfeden Sinemalar
Haberler

Engellilik Kültürünü Keşfeden Sinemalar

Engellilik deneyimlerini yakalayan ve engelli kültürünü keşfeden sinemaları  sizler için araştırdık ve bir araya getirdik.Engellilik deneyimlerini yakalayan ve engelli kültürünü keşfeden sinemaları  sizler için araştırdık ve bir araya getirdik.

Engelli Sinema Önerileri

Engelli ve engellilik üzerine çekilen engelli sinemaları ve kısa konuları alt kısımda yer almaktadır. Engelli insanları sergileyen sinemaları sizlere tavsiye ediyoruz.

The Peanut Butter Falcon - 2019 Yapımı

Ailesi olmayan ve yaşlı bir tesiste yaşayan down sendromlu bir çocuk olan Zack, güreşçi olma hayalinin peşinden koşar. Bu film, Dakota Johnson, Bruce Dern, John Hawkes, Shia LaBeouf ve Thomas Haden Church. gibi yıldız oyunculara sahiptir. Zack  “tatlı ve komik bir karakter ve oyuncu” olarak göze çarpıyor.

The Peanut Butter Falcon

New York'un kuzeyindeki Camp Jened adlı yaz kampındaki gençler ve yetişkinler tarihi bir eylem gösterisine liderlik etmek istiyor . “Crip Camp”, engellilerin mücadelesini tekrar tekrar sivil haklar için başka mücadelelere bağlamaktadır. Nihayetinde, “Crip Camp” evrensel bir mesaja sahiptir: Gençlikte başlayan esinlenmeler radikal, dünyayı değiştiren sonuçlara yol açabilir.

Crip Camp: A Disability Revolution

Off the Rails - 2016 Yapımı

Darius McCollum'un toplu taşımaya olan sevgisi, onu New York City otobüsleri ve metro trenleri ile yaptığı pek çok eğlence yolculuğunun gazete manşetlerine konu yaptı. Darius McCollum'un hikayesini ve adalet sistemini onu nasıl yüzüstü bıraktığını anlatan harika bir sinema.

 The Drummer and The Keeper - 2017 Yapımı

Son zamanlarda Bipolar teşhisi yüzünden git gide öfkelenen grup arkadaşlarından gizlenmek için çaresiz, kalan genç rock davulcusunun hikayesi. Gabriel, annesinin ölümüyle baş edemediği için öfkeli davranışlar sergiliyor. Doktorlar, futbolu mesleki terapi olarak almasını tavsiye ediyor. Terapinin ilk gününde sahada, kalenin ağzında takıntılı bir şekilde bekleyen Christopher ile karşılaşır. 

kesinlikle bu sinemaları izlemizi öneriyoruz, empati yaparak engelli kişilerin yaşadığı güçlükleri anlamanızı sağlayacaktır.

Engellilere İndirimli Sinema Bileti yazımızı inceleyerek engellilere indirimli sinema bileti hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yorumları Oku

  • 12 Kasım 2020

    Sevda TOKATLI

    Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim, gerçekten etkileyici filmler ve engelli kişilere bakış açısını değiştiren yapımlar.
    Cevapla

Yorum Yapın

Puan Verin :